Dział techniczny

Dział Techniczny jest odpowiedzialny za remonty i inne prace wykonywane przez Spółdzielnie, które gwarantują dobre jej funkcjonowanie. Należy zaznaczyć, że w każdym roku realizowane są prace określone planem remontów na dany rok, czyli: konserwacje i remonty dachów, uzupełnianie rozbitych szyb w oknach piwnicznych i na klatkach schodowych, usuwanie przecieków z dachu do mieszkania, naprawy stolarki okiennej i drzwiowej, czy malowanie klatek schodowych.

Nie bez znaczenia pozostaje szeroki zakres robót związanych z termomodernizacją, gdyż w budynkach w których została przeprowadzona termomodernizacja wykonano ocieplenie stropów dachowych oraz elewacji, wymienione zostały również okna na klatkach schodowych i w piwnicach, a także daszki nad wejściami do klatek schodowych oraz lampy halogenowe z czujkami ruchowymi przed klatkami schodowymi. W ramach termomodernizacji wymienione zostały drzwi wejściowe do budynków. W celu zmniejszenia zużycia ciepła ograniczono ilość grzejników na klatkach schodowych.

Na bieżąco wykonywane są także prace porządkowe związane z utrzymaniem terenów zielonych, czystości i stanu sanitarnego zasobów mieszkaniowych, czyli dokonywanie wycinki drzew, chodników z kostki brukowej wzdłuż budynków oraz remonty i malowanie ławek parkowych, wieszaków na pranie, trzepaków oraz urządzeń placów zabaw, a także remontowanie i malowanie kontenerów na śmieci. We wszystkich budynkach należących do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej „GRONIE” w Żywcu przeprowadzana jest w okresie wiosennym i jesiennym deratyzacja.

W ramach prac bieżących i zgłoszeń od mieszkańców systematycznie dokonywane są wymiany żarówek, wyłączników oraz automatów schodowych, usuwania usterek związanych z odbiorem TV, usuwania awarii wodno – kanalizacyjnych oraz awarii i usterek domofonów. Ponadto naprawione i wymienione są rynny dachowe i rury spustowe. Wykonywane są również pomiary oporności izolacji i odgromień oraz remonty wind, a także legalizacja i montaż nowych wodomierzy oraz wymiana pionów elektrycznych.

Z każdym nowym sezonem zimowym gromadzony jest zapas piasku i soli do posypywania chodników podczas gołoledzi, przygotowywany jest także sprzęt do odśnieżania w tym ciągnik z pługiem oraz sprzęt ręczny, taki jak łopaty i zbijaki do lodu. Należy również zaznaczyć, że prace takie jak remonty dachów, ocieplenie bloków, czy wymiana stolarki okiennej na klatkach schodowych i piwnicach oraz wymiana drzwi wejściowych do klatek schodowych zdecydowanie zmniejszają niedogodności związane z opadami śniegu oraz niskimi temperaturami.

Powyższe prace należą do prac remontowo – konserwacyjnych koniecznych w celu utrzymania właściwego stanu technicznego oraz estetycznego naszych budynków oraz całych osiedli. W ramach dokonanych prac znajdują się zarówno te zaplanowane do wykonania w danym roku jak i inne, które są bezpośrednim wynikiem zgłaszanych przez naszych mieszkańców awarii.

Należy pamiętać, że każdą awarię powinno się zgłosić w Dziale Technicznym, Budynek C Spółdzielni Mieszkaniowej „GRONIE” tel. (033) 861-41-62 (pn-pt 7:00-15:00) lub 666 649 444 (czynny całodobowo)

Przewiń na górę
Skip to content